| Width | 25mm |
| Thickness | 1.1mm |
| Length | 33m |
| Backing Material | Acrylic Foam |
| Colour | White |
| Adhesion Strength | 44 N/cm |
| Foam Density | 715kg/m³ |
| Single/Double Sided | Double Sided |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Tensile Strength | 47.2N/cm |
| Model Number | LSE-110WF |
| Series | VHB™ LSE |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.