| Colour | Transparent |
| Tape Type | Duct Tape |
| Width | 19mm |
| Length | 660m |
| Backing Material | PVC |
| Thickness | 0.065mm |
| Adhesive Material | Natural Rubber |
| Adhesion Strength | 3.2 N/cm |
| Elongation At Break | 60% |
| Tensile Strength | 60N/cm |
| Model Number | 4124 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.