| Colour | Blue |
| Tape Type | Duct Tape |
| Width | 96mm |
| Length | 54.8mm |
| Backing Material | Polyethylene |
| Thickness | 0.33mm |
| Finish | PE Laminated |
| Trade Name | 0.33 mm, 3M Performance Plus Duct Tape 8979, 96 mm x 55 m, Blue |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.