| Backing Material | PVC |
| Width | 25mm |
| Length | 50m |
| Thickness | 0.15mm |
| Colour | Green |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Adhesion Strength | 6 N/cm |
| Tensile Strength | 23N/cm |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -5°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.