| Tape Type | Paper Tape |
| Backing Material | Paper |
| Width | 12mm |
| Length | 33m |
| Thickness | 0.04mm |
| Colour | Clear |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Adhesion Strength | 3.5 N/cm |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Model Number | AT395 |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.