| Tape Type | Plastic Tape |
| Backing Material | PET |
| Width | 19mm |
| Length | 50m |
| Thickness | 0.2mm |
| Colour | White |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Series | High Performance |
| Maximum Operating Temperature | +148°C |
| Model Number | 9088-200 |
| Minimum Operating Temperature | -23°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.