| Tape Type | Paper Tape |
| Backing Material | Paper |
| Width | 25mm |
| Length | 50m |
| Thickness | 0.19mm |
| Colour | Translucent |
| Adhesive Material | Modified Acrylic |
| Adhesion Strength | 16 N/cm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Model Number | 9086 |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.