| Resin Type | Epoxy Resin |
| Colour | Grey |
| Package Type | Cartridge |
| Package Size | 300 ml |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Trade Name | Hysol 9514 |
| Operating Temperature Range | -55 → +200 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.