| Resin Type | Epoxy Resin |
| Colour | Black, Grey |
| Package Type | Pack |
| Package Size | 250 g |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +130°C |
| Trade Name | ER2220 |
| Cure Time | 1 h, 24 h, 4 h |
| Operating Temperature Range | -40 → +130 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.