| Product Material | Epoxy |
| Package Type | Dual Cartridge |
| Package Size | 50 ml |
| Cure Time | 12 h |
| Colour | Black |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Chemical Composition | 2-Piperazin-1-Ylethylamine, Nonylphenol |
| Physical Form | Epoxy |
| Operating Temperature Range | -20 → +50 °C |
| Odour | Amine-Like |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.