| Trade Name | Hysol 9483 |
| Package Type | Dual Cartridge |
| Package Size | 50 ml |
| Cure Time | 210 min |
| Colour | Transparent |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Minimum Operating Temperature | -50°C |
| Operating Temperature Range | -50 → +150 °C |
| Setting Time | 20 → 65min |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.