| Package Size | 310 ml |
| Product Form | Paste |
| Application | Bonding, Sealing |
| Colour | Grey |
| Package Type | Cartridge |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Operating Temperature Range | -40 → +70 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.