| Trade Name | Varnistop 7400 |
| Application | Threadlocking |
| Cure Time | 6 h |
| Colour | Red |
| Package Type | Bottle |
| Package Size | 20 ml |
| Maximum Operating Temperature | +145°C |
| Minimum Operating Temperature | -35°C |
| Operating Temperature Range | -35 → +145 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.