| Adhesive Type | Conductive Adhesive |
| Trade Name | 8331S |
| Application | Thermal Management |
| Material Compatibility | Metal, Plastic |
| Product Form | Liquid |
| Package Type | Syringe |
| Package Size | 15 g |
| Cure Time | 50 min |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Chemical Composition | Epoxy Resin |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Operating Temperature Range | -40 → +150 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.