| Trade Name | Loctite Hysol 9492 |
| Colour | White |
| Package Type | Dual Cartridge |
| Package Size | 50 ml |
| Cure Time | 75 min |
| Maximum Operating Temperature | +180°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Operating Temperature Range | -55 → +180 °C |
| Setting Time | 15min |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.