| Trade Name | Loctite Hysol 9466 |
| Material Compatibility | Ceramic, Metal, Plastic |
| Colour | White |
| Package Type | Dual Cartridge |
| Package Size | 50 ml |
| Cure Time | 180 min |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Operating Temperature Range | -55 → +120 °C |
| Setting Time | 60min |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.