| Adhesive Type | Thermal Adhesive |
| Trade Name | WLK10 |
| Application | Thermal Management |
| Material Compatibility | Metal, Plastic |
| Package Type | Can |
| Package Size | 1 + 10 g |
| Cure Time | 24 h |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Chemical Composition | Epoxy Resin |
| Minimum Operating Temperature | -56°C |
| Operating Temperature Range | -56 → +150 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.