| Adhesive Type | Thermal Adhesive |
| Trade Name | TBS20S |
| Application | Thermal Management |
| Material Compatibility | Metal, Plastic |
| Product Form | Paste |
| Package Type | Syringe |
| Package Size | 20 ml |
| Cure Time | 48 h |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Operating Temperature Range | -40 → +120 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.