| Adhesive Type | Spray Adhesive |
| Trade Name | Fast Stick |
| Application | Bonding |
| Material Compatibility | Carpet, Cork, Fabric, Foam, Metal, Paper, Wood |
| Colour | Transparent |
| Product Form | Liquid |
| Package Type | Tin |
| Package Size | 500 ml |
| Cure Time | 30 s |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Operating Temperature Range | → +50 °C |
| Setting Time | 12 h, 24h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.