| Series | TE Tips Series |
| Type | Straight |
| Model Number | TE |
| Gauge | 15 |
| For Use With | Luer Lok Style Syringes |
| Length | 25.4mm |
| Inner Diameter | 1.4 mm |
| Colour | Amber |
| Outer Diameter | 1.8 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.