| Type | Shelf |
| Platform Dimensions | 760 x 450mm |
| Wheel Features | 2 Fixed/2 Swivel |
| Wheel Type | Castor |
| Frame Material | Steel |
| Wheel Diameter | 125mm |
| Overall Height | 970mm |
| Platform Length | 450mm |
| Platform Width | 760mm |
| Brakes | No |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.