| Type | Drawer |
| Load Capacity | 250kg |
| Platform Dimensions | 600 x 400 x 200mm |
| Number of Levels | 6 |
| Wheel Features | 2 Fixed/2 Swivel, Braked |
| Weight Class | Medium Duty |
| Wheel Type | Rubber |
| Frame Material | Steel |
| Wheel Material | Vulcanised Rubber |
| Wheel Diameter | 100mm |
| Overall Height | 1500mm |
| Platform Length | 600mm |
| Platform Width | 400mm |
| Brakes | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.