| Type | Trolley |
| Load Capacity | 50 (Per Level)kg |
| Platform Dimensions | 840 x 405 x 810mm |
| Number of Levels | 3 |
| Wheel Features | Swivel |
| Wheel Type | Castor |
| Frame Material | Steel |
| Wheel Material | Rubber |
| Overall Height | 810mm |
| Platform Length | 840mm |
| Platform Width | 405mm |
| Brakes | No |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.