| Load Capacity | 100kg |
| Load Plate Dimensions | 350 x 180mm |
| Wheel Type | Rubber |
| Wheel Diameter | 200mm |
| Weight Class | Medium Duty |
| Overall Height | 1000mm |
| Load Plate Depth | 180mm |
| Load Plate Width | 350mm |
| Overall Width | 470mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.