| Load Capacity | 250kg |
| Truck Style | Mesh Sided |
| Platform Material | Steel |
| Number of Platforms | 1 |
| Dimensions | 1070 x 515 x 1170mm |
| Wheel Diameter | 260mm |
| Foldable | No |
| Frame Material | Steel |
| Height | 1070mm |
| Length | 1170mm |
| Width | 515mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.