| Material | Aluminium |
| Internal Height | 155 mm |
| Internal Width | 457 mm |
| Internal Depth | 315mm |
| Internal Dimensions | 457 x 315 x 155mm |
| External Height | 205 mm |
| External Width | 482 mm |
| External Depth | 340mm |
| External Dimensions | 482 x 340 x 205mm |
| Series | STC |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | Yes |
| Material Type | Metal |
| Colour | Grey |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes |
| Weight | 4.5kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.