| Material | Aluminium |
| Internal Height | 150 mm |
| Internal Width | 320 mm |
| Internal Depth | 230mm |
| Internal Dimensions | 150 x 320 x 230mm |
| External Height | 162 mm |
| External Width | 338 mm |
| External Depth | 248mm |
| External Dimensions | 162 x 338 x 248mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | No |
| Wheels | No |
| Material Type | Metal |
| Colour | Silver |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes |
| Weight | 1.6kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.