| Material | Aluminium |
| Internal Height | 140 mm |
| Internal Width | 440 mm |
| Internal Depth | 315mm |
| Internal Dimensions | 140 x 440 x 315mm |
| External Height | 152 mm |
| External Width | 455 mm |
| External Depth | 330mm |
| External Dimensions | 152 x 455 x 330mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | No |
| Wheels | No |
| Material Type | Metal |
| Colour | Silver |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes |
| Weight | 2.3kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.