| Material | Polyethylene |
| Internal Height | 250 mm |
| Internal Width | 360 mm |
| Internal Depth | 340mm |
| Internal Dimensions | 250 x 360 x 340mm |
| External Height | 350 mm |
| External Width | 450 mm |
| External Depth | 400mm |
| External Dimensions | 350 x 450 x 400mm |
| Series | KOFPRO |
| Foam | No |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Grey |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes |
| IP Rating | IPX5 |
| Weight | 4kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.