| Material | PP |
| Internal Height | 82 mm |
| Internal Width | 192 mm |
| Internal Depth | 127mm |
| Internal Dimensions | 82 x 192 x 127mm |
| External Height | 99 mm |
| External Width | 223.5 mm |
| External Depth | 190.5mm |
| External Dimensions | 99 x 223.5 x 190.5mm |
| Series | SE |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| Weight | 657g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.