| Material | PP |
| Internal Height | 103 mm |
| Internal Width | 465 mm |
| Internal Depth | 335mm |
| Internal Dimensions | 103 x 465 x 335mm |
| External Height | 135 mm |
| External Width | 511 mm |
| External Depth | 394mm |
| External Dimensions | 135 x 511 x 394mm |
| Series | SE |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| Weight | 3.2kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.