| Material | PP |
| Internal Height | 104 mm |
| Internal Width | 241 mm |
| Internal Depth | 187mm |
| Internal Dimensions | 104 x 241 x 187mm |
| External Height | 122 mm |
| External Width | 124mm |
| External Depth | 274mm |
| External Dimensions | 122 x 274 x 124mm |
| Series | SE |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Lockable | Yes |
| Weight | 3 lbs. |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.