| Material | Polypropylene |
| Internal Height | 520 mm |
| Internal Width | 285 mm |
| Internal Depth | 205mm |
| Internal Dimensions | 520 x 285 x 205mm |
| External Height | 550 mm |
| External Width | 350 mm |
| External Depth | 225mm |
| External Dimensions | 550 x 350 x 225mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | Yes |
| Material Type | Plastic, Polymer |
| Colour | Black |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes, Lock Not Included |
| Finish | Textured Black |
| Weight | 3.9kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.