| Material | Polypropylene |
| Internal Height | 420 mm |
| Internal Width | 300 mm |
| Internal Depth | D95mm |
| Internal Dimensions | 420 x 300 x D95mm |
| External Height | 457 mm |
| External Width | 367 mm |
| External Depth | 118mm |
| External Dimensions | 457 x 367 x 118mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic, Polymer |
| Colour | Black |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes, Lock Not Included |
| Finish | Textured Black |
| Weight | 2kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.