| Material | Polypropylene |
| Internal Height | 380 mm |
| Internal Width | 270 mm |
| Internal Depth | 150mm |
| Internal Dimensions | 380 x 270 x 150mm |
| External Height | 420 mm |
| External Width | 34 mm |
| External Depth | 177mm |
| External Dimensions | 420 x 340 x 177mm |
| Foam | No |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic, Polymer |
| Colour | Black |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes, Lock Not Included |
| Finish | Textured Black |
| Weight | 2.35kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.