| Material | Polypropylene |
| Internal Height | 330 mm |
| Internal Width | 234 mm |
| Internal Depth | 170mm |
| Internal Dimensions | 330 x 234 x 170mm |
| External Height | 360 mm |
| External Width | 304 mm |
| External Depth | 194mm |
| External Dimensions | 360 x 304 x 194mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic, Polymer |
| Colour | Black |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes, Lock Not Included |
| Finish | Textured Black |
| Weight | 2.51kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.