| Material | Polypropylene |
| Internal Height | 581 mm |
| Internal Width | 360 mm |
| Internal Depth | 298mm |
| Internal Dimensions | 581 x 360 x 298mm |
| External Height | 625 mm |
| External Width | 420 mm |
| External Depth | 340mm |
| External Dimensions | 625 x 420 x 340mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | Yes |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 7.7kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.