| Material | Polypropylene |
| Internal Height | 145 mm |
| Internal Width | 355 mm |
| Internal Depth | 485mm |
| Internal Dimensions | 485 x 355 x 145mm |
| External Height | 165 mm |
| External Width | 515 mm |
| External Depth | 415mm |
| External Dimensions | 515 x 415 x 165mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Dividers | No |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 3.6kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.