| Material | Polypropylene |
| Internal Height | 184 mm |
| Internal Width | 188 mm |
| Internal Depth | 241mm |
| Internal Dimensions | 241 x 188 x 184mm |
| External Height | 212 mm |
| External Width | 300 mm |
| External Depth | 248mm |
| External Dimensions | 300 x 248 x 212mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Dividers | No |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 1.7kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.