| Material | Polypropylene |
| Internal Height | 50 mm |
| Internal Width | 116 mm |
| Internal Depth | 213mm |
| Internal Dimensions | 213 x 116 x 50mm |
| External Height | 70 mm |
| External Width | 239 mm |
| External Depth | 144mm |
| External Dimensions | 239 x 144 x 70mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Dividers | No |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 340g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.