| Material | Polypropylene |
| Internal Height | 170 mm |
| Internal Width | 495 mm |
| Internal Depth | 355mm |
| Internal Dimensions | 495 x 355 x 170mm |
| External Height | 200 mm |
| External Width | 515 mm |
| External Depth | 415mm |
| External Dimensions | 200 x 515 x 415mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 4.3kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.