| Material | Polypropylene |
| Internal Height | 115 mm |
| Internal Width | 395 mm |
| Internal Depth | 320mm |
| Internal Dimensions | 395 x 320 x 115mm |
| External Height | 155 mm |
| External Width | 430 mm |
| External Depth | 380mm |
| External Dimensions | 155 x 430 x 380mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes |
| IP Rating | IP67 |
| Weight | 3.1kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.