| Material | Aluminium |
| Internal Height | 380 mm |
| Internal Width | 750 mm |
| Internal Depth | 550mm |
| Internal Dimensions | 380 x 750 x 550mm |
| External Height | 410 mm |
| External Width | 780 mm |
| External Depth | 585mm |
| External Dimensions | 410 x 780 x 585mm |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Metal |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes |
| Weight | 10kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.