| Material | Aluminium |
| Internal Height | 310 mm |
| Internal Width | 350 mm |
| Internal Depth | 250mm |
| Internal Dimensions | 310 x 350 x 250mm |
| External Height | 340 mm |
| External Width | 380 mm |
| External Depth | 285mm |
| External Dimensions | 340 x 380 x 285mm |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Metal |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes |
| Weight | 3.1kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.