| Material | PP |
| Internal Height | 376 mm |
| Internal Width | 269 mm |
| Internal Depth | 73mm |
| Internal Dimensions | 376 x 269 x 73mm |
| External Height | 384 mm |
| External Width | 303 mm |
| External Depth | 269mm |
| External Dimensions | 384 x 303 x 80mm |
| Series | Minimalist |
| Foam | No |
| Watertight or Waterproof | No |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Transparent |
| Dividers | No |
| Lockable | No |
| Finish | Smooth |
| Weight | 718g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.