| Material | PP |
| Internal Height | 289 mm |
| Internal Width | 434 mm |
| Internal Depth | 132mm |
| Internal Dimensions | 289 x 434 x 132mm |
| External Height | 360 mm |
| External Width | 450 mm |
| External Depth | 140mm |
| External Dimensions | 360 x 450 x 140mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | No |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Grey |
| Dividers | No |
| Lockable | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.