| Material | PP |
| Internal Height | 110 mm |
| Internal Width | 252 mm |
| Internal Depth | 100mm |
| External Height | 125 mm |
| External Width | 275 mm |
| External Depth | 175mm |
| External Dimensions | 125 x 275 x 175mm |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Blue |
| Lockable | Yes |
| Weight | 450g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.