| Material | Nylon |
| Internal Height | 322 mm |
| Internal Width | 559 mm |
| Internal Depth | 432mm |
| Internal Dimensions | 322 x 559 x 432mm |
| External Height | 366 mm |
| External Width | 625 mm |
| External Depth | 500mm |
| External Dimensions | 366 x 625 x 500mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | Yes |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Dividers | Yes |
| Lockable | Yes |
| Finish | Smooth |
| Weight | 10.6kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.