| Material | Nylon |
| Internal Height | 183 mm |
| Internal Width | 520 mm |
| Internal Depth | 292mm |
| Internal Dimensions | 183 x 520 x 292mm |
| External Height | 226 mm |
| External Width | 551 mm |
| External Depth | 358mm |
| External Dimensions | 226 x 551 x 358mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | Yes |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Dividers | Yes |
| Lockable | Yes |
| Finish | Smooth |
| Weight | 6.2kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.