| Material | Nylon |
| Internal Height | 157 mm |
| Internal Width | 432 mm |
| Internal Depth | 160mm |
| Internal Dimensions | 157 x 432 x 160mm |
| External Height | 170 mm |
| External Width | 462 mm |
| External Depth | 213mm |
| External Dimensions | 170 x 462 x 213mm |
| Foam | Yes |
| Watertight or Waterproof | Yes |
| Wheels | No |
| Material Type | Plastic |
| Colour | Black |
| Dividers | Yes |
| Lockable | Yes |
| Finish | Smooth |
| Weight | 2.1kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.